2003 Winners

Advanced Dance With A Stranger (DWAS)  

Wow. The "Horny Toad's team from 2003.

Wow. The “Horny Toad’s team from 2003.

 

1st          Brad Willmot (Bris) & Susi Kable (Syd)

2nd        Hamish Johnstone (N.Z. & Syd) & Karen Forster (Bris)

3rd         Ren Lexander (Syd) & Vicki Willmot (Bris)

 

Advanced Freestyle (Aerials)

1st          Mark & Simone Harding (Syd)

2nd        Adrian Monico & Louise Capps (Melbourne)

3rd         Hamish Johnstone (N.Z. & Syd) & Camille Formston (Syd)

Susie in Advanced Aerials 2003.

Susie in Advanced Aerials 2003.

 

 

Advanced Freestyle (No Aerials)

1st          Clinton Glasgow (Syd) & Melissa Gray (Bris/Syd)

2nd        Adrian Monico & Louise Capps (Melbourne)

3rd         Kent Willis & Emma Keating (Bris)

 

Over 75s Freestyle (Combined age. Both over 35)

1st          Mark Fannin & Julia Nutter (Bris)

2nd        Warren Parnicott & Dee Kabel (Bris)

3rd         Ebby Saleh (U.K.) & Adrianna Palotta (Syd)

 

Intermediate Plus DWAS 

The Ceroc Brisbane team in 2003.

The Ceroc Brisbane team in 2003.

 

1st          Jamie Burr (Bris) & Hayley Suthers (Bris)

2nd        Glenn Dick (Syd) & Nicole Savage (Bris)

3rd         Aaron Laki (Bris) & Chantel Christensen (Bris)

 

Intermediate (Under 18 months) DWAS

1st          Gary Atkins (Bris) & Stephanie Tomlinson (Gold Coast)

The Newcastle team in 2003.

The Newcastle team in 2003.

2nd        Brad Slack (Gold Coast) & Rita Malone (Bris)

3rd         George Pagotelis (Bris) & Tina Costanzo (Bris)

 

Intermediate Plus (Over 18 months) Freestyle

1st          Brian Handisides & Kirralee Hills (Syd)

2nd        Gary Capell & Megan Robinson (Syd)

3rd         Sam Benson & Emma Wichgers (Bris)

 

Intermediate (Under 18 months) Freestyle

1st          Brad Slack & Stephanie Tomlinson (Gold Coast)

2nd        Steve Williams (Bris) & Nikki Savage (Bris)

3rd         Gary Atkins & Rita Malone (Bris)

 

Beginner Freestyle

1st          Derek Mulder & Connie Ganser (Gold Coast)

2nd        Greg Zadro (Bris) & Lily Costa (Bris)

3rd         Robert Want & Chantal Carr (Gold Coast)

 

Cabaret

1st          Mark Fannin & Lynn Fraser (Bris)

2nd        Ren Lexander & Enza Burgio (Syd)

3rd         Adrian Monico & Louise Capps (Melbourne)

 

Team Challenge

1st          Evolution (Bris)

2nd        Bring It On (Syd)

3rd         Horny Toads (Bris)